Sende Yap

Sende Yap
06 Ekim 2020

ÇİÇEKLERLE DOĞAL ODA KOKUSU

Oda Kokularınızı Kendiniz Yapın Her kadın, evinin güzel kokmasını ister ama ne yazık ki evde yapılan yemekler ortamın bir anda ağır kokmasına neden oluyor. Bu kokuyu ortadan kaldırmak için piyasadaki çeşitli ev kokularına başvuruyoruz.
Sende Yap
07 Temmuz 2020

PORTAKAL ÇİÇEĞİ REÇELİ

Portakal Çiçeği Reçeli bizim kültürümüzde sabah kahvaltılarının olmazsa olmazıdır. Geleneksel mutfağımız da ev hanımları her mevsimin kendine has meyvelerinden, bin bir çeşit reçeller yaparak sağlıklı beslenmeye özen göstermişlerdir.
Sende Yap
07 Temmuz 2020

RÜZGAR GÜLÜ NASIL YAPILIR !

Bahar ve yaz aylarında bahçenizde ya da balkonda rengarenk rüzgar gülleri görmek istemez misiniz? Çocuklarınızla rüzgar gülü nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz?Ya da çocuklarınızla birlikte yapacağınız keyifli bir aktivite mi arıyorsunuz?
Sende Yap
07 Temmuz 2020

ÇİÇEK NASIL KURUTULUR

Çiçekler, özel günlerde, kutlamalarda, doğum günlerinde, evlilik yıl dönümlerinde veya herhangi bir zaman diliminde sevdiklerimizin yüreğine dokunacak onu özel hissettirecek güzel bir hediyedir.
Sende Yap
29 Ocak 2020

ÇİÇEKLERLE CİLDİNİZİ GÜZELLEŞTİRİN!

Cilt güzelliği özellikle bayanlar için çok önemlidir. Cilt bakımı için bir çok kremler, maskeler, yüz yıkama jelleri kullanırız. Hem madden hem de manen biz kadınları yormakla kalmadığı gibi bir de beklentilerimizi karşılayamayarak bizleri hayal kırıklığına uğratırlar.
Sende Yap
29 Ocak 2020

SADECE KOKUSUYLA DEĞİL TADIYLA DA BAŞTAN ÇIKARICI; GÜL REÇELİ

En çok aşina olduğumuz çiçek reçellerinin başında gül reçeli geliyordur şüphesiz ki. Gül reçeli yapmanın püf noktalarının başında kırmızı veya kırmızıya yakın renkler kullanmak gelir. Böylece daha güzel kokulu ve pembemsi bir reçel elde etmiş olursunuz.
KATEGORİLER
Çiçekleriniz nazik ve kırılgan bir yapıya sahip olduğu için, ömrünü ve güzelliğini sizin gösterdiğiniz bakım belirler. Çiçeklerinizin bakımı, seçtiğiniz çiçeğin türüne göre değişiklik gösterebilir. Her çiçeğin kendine özgü bakımına dair ipuçlarını bu sayfada bulabilirsiniz.
Çiçekler, sevdiklerimize en iyi dileklerimizi ve en güzel duygularımızı iletmekte kullandığımız son derece etkileyici hediyelerdir. Her çiçeğin farklı anlamları ve sevdiklerimize ileteceği değişik mesajları vardır. Sevdiklerimize çiçek hediye ederken, çiçeklerin anlamlarını da biliyor olmamız gerekir. Örneğin aşkı ve sevgiyi ifade eden çiçekler ayrı; üzüntüyü ya da mutsuzluğu temsil eden çiçekler ayrıdır.
Saksı çiçekleri evinizin güzelliğine güzellik katıp, evinizi renklendirerek havasını değiştiren, modern dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Peki onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğine ne kadar hakimsiniz ?
Bahar Çukurova'ya gelince, sokakları mis gibi portakal çiçeği kokusu sarar. Çocuklar yerlere düşen portakal çiçeklerini toplayıp kolyeler, bilezikler, yüzükler yaparlar. Koklamaya doyamazsınız. Hep kötü şekilde anılan Adanamızın, aslında özünde çiçek gibi olduğu gerçeğidir bu karnaval.Adana; tarihi, turistik yerleri, yemekleri ve insanlarıyla her zaman merak edilen ve ilgi duyulan bir yer olmuştur. Bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı da geniş bir kültüre sahiptir. Tarihi yapılarında, insanlarında ve yemeklerinde bu farklı kültürleri görmeniz mümkün.
Sevgilimize, arkadaşlarımıza, dostlarımıza, anne ya da babamıza çiçek gönderirken farklı seçeneklerde ve türlerde çiçek göndeririz. Sevgiliye çiçek özellikle kırmızı gül olurken, anneye çiçek genellikle saksı çiçekleri, mevsim çiçekleri ya da kır çiçekleri olabilmektedir örneğin. Çiçek gönderimi yaparken bunların dışında kişilerin zevkleri ve tercihleri de seçimimizi etkileyen kriterlerdir. Ancak bunların dışında Burçlar ve Çiçekler de seçim yaparken bize yardımcı olacak ipuçları arasında olabilir. Her burcun kendine özgü rengi, uğurlu sayısı, karakter özellikleri vb olduğu gibi Burca Göre Çiçek de değişiklik gösterebilmektedir. Aşağıdaki tablo size, sevdiklerinizin burçlarına göre hangi çiçekleri seçmeniz gerektiği konusunda tavsiye olacaktır.