Çiçekler Hakkında Her Şey...

Çiçek Bakımı
28 Ocak 2020

Orkide Bakımı

Özel günlerin kurtarıcısı olan orkide, çiçeklerin arasında en beğenileni ve en çok tercih edilenidir. Gerekli ilgi ve bakım gösterildiğinde orkide çiçekleri çoğaltılabilir. Peki orkide bakımı nasıl yapılır? Orkide çiçeği nasıl çoğaltılır?
Sende Yap
29 Ocak 2020

Çiçeklerle Cildinizi Güzelleştirin !

Cilt güzelliği özellikle bayanlar için çok önemlidir. Cilt bakımı için bir çok kremler, maskeler, yüz yıkama jelleri kullanırız. Hem madden hem de manen biz kadınları yormakla kalmadığı gibi bir de beklentilerimizi karşılayamayarak bizleri hayal kırıklığına uğratırlar. İyi ama yok mudur bunun hem ucuzu hem de doğalı ? Elbette var..
Çiçek Seçimi
28 Ocak 2020

Mevsim Çiçekleri

Toprakla uğraşmak insana adeta bir terapidir. İnsan kendini rahatlatmak için çiçeklerle uğraşmayı ister her mevsimde. Peki ama hangi mevsimde hangi çiçeği ekmek gerekir ? Hangi çiçek hangi mevsimde yetiştirmeye uygundur ?
Çiçek Bakımı
28 Ocak 2020

En Sık Görülen Çiçek Hastalıkları

Güzel çiçeklerinizin hastalanmasını istemezsiniz elbette ama ya zaten hastalandılarsa ? Peki onları nasıl iyileştirebilirsiniz ? En sık karşınıza çıkabilecek hastalıklar ve çözümleri işte burada
Çiçek Bakımı
28 Ocak 2020

Çiçek Sularken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çiçek yetiştirmek sadece emek ve zaman değil aynı zamanda bilgi de ister. Çok severek satın aldığınız bir saksı çiçeğini yanlış yere koymanız, birkaç günde ölmesine sebebiyet verebilir. Bu yüzden bir çiçek satın aldığınızda özellikle sulanması konusunda da bilgi edinmelisiniz. Her çiçeğin su ihtiyacı farklı olabilir. Hangi aralıklarla sulamanız gerektiğini mutlaka öğrenmeniz gerekir.
Çiçek Seçimi
28 Ocak 2020

Özür Dilerken Hangi Çiçekler Gönderilmelidir ?

Her zaman hassasiyeti göstermenin bir yolu olan çiçekler elbette tüm zor anları tatlıya bağlamak için var güçleri ile çalışıyorlar.İstemeden de olsa bazen sevdiklerimizi incitiriz.Onların kalbini geri kazanma konusunda ise en büyük destekçimiz tabii ki çiçekler…
Çiçek Bakımı
28 Ocak 2020

Karanfil Çiçeği Bakımı

En renkli çiçeklerin başında gelir karanfil; beyaz, sarı, pembe ve tabii ki kırmızı. Karanfil diyince insanın aklına ilk başta baharat olan karanfil geliyor çoğu zaman ancak karanfil çiçeği ve karanfil ağacı farklı bitkilerdir.
Çiçek Bakımı
28 Ocak 2020

Tatilde İçiniz Rahat Olsun; Çiçekleriniz Solmayacak

Bütün yılın yorgunluğunu atmak, dinlenmek, eğlenmek hepimizin en büyük isteği tabii ki. Ancak siz keyifle tatilinizi yaparken minnoş çiçekleriniz evde solmasın ve tabii ki sizin aklınız da onlarda kalmasın.
Çiçek Bakımı
28 Ocak 2020

Siklamen Çiçeği Bakımı

Siklamen çiçeği direk olarak gün ışığına maruz kalmamalıdır. Gün ışığı aldığı yöne doğru eğilim gösterebilir. Gün ışığı almayan yönü belirli aralıklarla gün ışığına çevirilmelidir. Böylece çiçeğin bir yöne doğru eğilimi engellenebilir.
Çiçek Seçimi
28 Ocak 2020

Sevgiliye Hangi Çiçek Gönderilir ?

Çiçekler çoğu zaman kelimelerden daha fazla şey ifade eder. Söylemeye utandığınız duygu dolu hislerinizi iletmeniz için yardımcı olur. Çiçekler en duygu yüklü hediyelerdir bu sebeple sevgiliye hediye çiçek göndermek ona “Seni seviyorum” “Hep aklımdasın” diyebilmek için ideal sürprizlerdendir.
KATEGORİLER
Çiçekleriniz nazik ve kırılgan bir yapıya sahip olduğu için, ömrünü ve güzelliğini sizin gösterdiğiniz bakım belirler. Çiçeklerinizin bakımı, seçtiğiniz çiçeğin türüne göre değişiklik gösterebilir. Her çiçeğin kendine özgü bakımına dair ipuçlarını bu sayfada bulabilirsiniz.
Çiçekler, sevdiklerimize en iyi dileklerimizi ve en güzel duygularımızı iletmekte kullandığımız son derece etkileyici hediyelerdir. Her çiçeğin farklı anlamları ve sevdiklerimize ileteceği değişik mesajları vardır. Sevdiklerimize çiçek hediye ederken, çiçeklerin anlamlarını da biliyor olmamız gerekir. Örneğin aşkı ve sevgiyi ifade eden çiçekler ayrı; üzüntüyü ya da mutsuzluğu temsil eden çiçekler ayrıdır.
Saksı çiçekleri evinizin güzelliğine güzellik katıp, evinizi renklendirerek havasını değiştiren, modern dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Peki onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğine ne kadar hakimsiniz ?
Kurumuş çiçeklerinizi, eski eşyalarınızı, küçük tahta parçalarınızı değerlendirmek istemez misiniz ? Artık kullanmadığınız eşyalarınızla şıklığı yakalamak istemez misiniz ? Bir kaç küçük dokunuşla artık her şey çok daha şık olacak :)
Her burç kendine özgü özellikler taşır tıpkı çiçekler gibi. Her burcun karakter özelliklerini taşıyan farklı çiçekleri vardır. Burçlarınıza ait çiçekler neler ve nasıl bakmanız gerekir ? Soruların cevabı içeriklerimizde :)
Adana; tarihi, turistik yerleri, yemekleri ve insanlarıyla her zaman merak edilen ve ilgi duyulan bir yer olmuştur. Bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı da geniş bir kültüre sahiptir. Tarihi yapılarında, insanlarında ve yemeklerinde bu farklı kültürleri görmeniz mümkün.