Çiçekler Hakkında Her Şey...

Çiçeklerin Anlamı
02 Aralık 2020

MAVİ ORKİDE

Mavi Orkide Anlamı Son yıllarda daha sık görmeye başladığımız ve tüm asaleti ile görenleri kendine hayran bırakan mavi orkide aslında doğada kendiliğinden yetişen bir çiçek değildir. Beyaz orkidenin özel bir yöntem uygulanarak mavi rengi alması sağlanarak elde edilen bu özel çiçeğin anlamı da merak edilen hususlar arasında yer alıyor.
Çiçekli Bitkiler
06 Ekim 2020

Saksı Değiştirme Zamanı

Saksı ve toprak değiştirme zamanı bitkiden bitkiye değiştiği gibi bulunduğunuz yerin iklimine ve evinizin ısı ve havadarlık şartlarına göre de değişir. Yer değişimi şokları ile bitkilerin mahvolmaları ise özellikle son yıllardaki yeni icat üretim ve satışa sunma teknikleri yüzünden şimdi hemen herkesin şikayetçi olduğu bir problem.
Sende Yap
06 Ekim 2020

ÇİÇEKLERLE DOĞAL ODA KOKUSU

Oda Kokularınızı Kendiniz Yapın Her kadın, evinin güzel kokmasını ister ama ne yazık ki evde yapılan yemekler ortamın bir anda ağır kokmasına neden oluyor. Bu kokuyu ortadan kaldırmak için piyasadaki çeşitli ev kokularına başvuruyoruz.
Çiçek Seçimi
03 Ekim 2020

Kız İsteme Çiçeği

Herkesin hayatında çok özel anlar vardır. Bu özel anlar herkes için önemli ve değerlidir. Yeni bir hayata adım atmaya hazırlandığınız kız isteme, söz- nişan ve düğün günü herkesin unutamayacağı özel günler arasındadır. Kız isteme töreninin olduğu gün, hayattaki en heyecanlı, en telaşlı ve oldukça önemli günlerdendir.
Adana Hakkında
03 Ekim 2020

Adana Altın Koza Film Festivali

Adana Altın Koza Film Festivali, her yıl Türkiye'nin Adana şehrinde düzenlenen uluslararası film festivalidir. Festivalde, jüri tarafından seçilen filmlere, çalışanlarına ve oyuncularına "Altın Koza" heykelciği ödülü verilmektedir. Festival, ilk olarak 15-22 Mayıs 1969 tarihleri arasında Altın Koza Film Festivali adıyla düzenlenmiştir.

ALOE VERA BİTKİSİNİN FAYDALARI

Son yıllarda cilt bakım yöntemlerinde doğal ürün kullanımına büyük oranda bir yönelim söz konusu. Doğanın iyileştirici gücüne doğru olan bu yolculuk, cilt bakımında etkisi olduğu bilinen bazı içerikleri de önemli kılıyor. Bunlardan biri de şüphesiz ki Aloe Vera.
Çiçeklerin Anlamı
13 Ağustos 2020

CİPSO ÇİÇEĞİ

Küçük beyaz çiçekler, bir düğün töreni sırasında iki insanın birbiri için olması gereken duygusallığın saflığını temsil eder. Evlilik çağrışımlarının yanı sıra, bebeğin nefesi bebeklere açık bir şekilde bağlıdır. Öz disiplin ve sadakat bu klasik çiçek için modern bir anlam taşır.
Çiçeklerin Anlamı
13 Ağustos 2020

ZAMBAK ÇİÇEĞİ

Türlerine göre zambak çiçeği insanlar için bazı anlamlar taşır bu anlamlar ise; beyaz zambak türü özellikleri: iffet ve erdemi simgeler. Gelin zambağı çiçeği özellikleri: yeniden doğuş özelliği taşır.
Bunları Biliyor musunuz ?
11 Ağustos 2020

KARANFİLİN FAYDALARI

Karanfil İle Nefesinizi Tazeleyin Ağızdaki istenmeyen kokuları gidermek için kullandığımız karanfilin sağlığımız için de birçok faydası bulunmaktadır. Manganez, potasyum, demir, selenyum ve magnezyum gibi minerallerin yanı sıra, A vitamini ve beta-karoten içeren karanfilin faydalarını sıralayacak olursak;
Çiçeklerin Anlamı
15 Temmuz 2020

KIRMIZI GÜL

Kırmızı gül goncası masum bir aşkı veya duyguyu ifade etmek için kullanılır. Alıcının güzelliğine, gençliğine ve saflığına atıfta bulunulur Tek bir kırmızı gül “Seni seviyorum” demektir Koyu kırmızı gül kendinden geçmiş güzelliği simgeliyor olabilir.
KATEGORİLER
Çiçekleriniz nazik ve kırılgan bir yapıya sahip olduğu için, ömrünü ve güzelliğini sizin gösterdiğiniz bakım belirler. Çiçeklerinizin bakımı, seçtiğiniz çiçeğin türüne göre değişiklik gösterebilir. Her çiçeğin kendine özgü bakımına dair ipuçlarını bu sayfada bulabilirsiniz.
Çiçekler, sevdiklerimize en iyi dileklerimizi ve en güzel duygularımızı iletmekte kullandığımız son derece etkileyici hediyelerdir. Her çiçeğin farklı anlamları ve sevdiklerimize ileteceği değişik mesajları vardır. Sevdiklerimize çiçek hediye ederken, çiçeklerin anlamlarını da biliyor olmamız gerekir. Örneğin aşkı ve sevgiyi ifade eden çiçekler ayrı; üzüntüyü ya da mutsuzluğu temsil eden çiçekler ayrıdır.
Saksı çiçekleri evinizin güzelliğine güzellik katıp, evinizi renklendirerek havasını değiştiren, modern dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Peki onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğine ne kadar hakimsiniz ?
Bahar Çukurova'ya gelince, sokakları mis gibi portakal çiçeği kokusu sarar. Çocuklar yerlere düşen portakal çiçeklerini toplayıp kolyeler, bilezikler, yüzükler yaparlar. Koklamaya doyamazsınız. Hep kötü şekilde anılan Adanamızın, aslında özünde çiçek gibi olduğu gerçeğidir bu karnaval.Adana; tarihi, turistik yerleri, yemekleri ve insanlarıyla her zaman merak edilen ve ilgi duyulan bir yer olmuştur. Bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı da geniş bir kültüre sahiptir. Tarihi yapılarında, insanlarında ve yemeklerinde bu farklı kültürleri görmeniz mümkün.
Sevgilimize, arkadaşlarımıza, dostlarımıza, anne ya da babamıza çiçek gönderirken farklı seçeneklerde ve türlerde çiçek göndeririz. Sevgiliye çiçek özellikle kırmızı gül olurken, anneye çiçek genellikle saksı çiçekleri, mevsim çiçekleri ya da kır çiçekleri olabilmektedir örneğin. Çiçek gönderimi yaparken bunların dışında kişilerin zevkleri ve tercihleri de seçimimizi etkileyen kriterlerdir. Ancak bunların dışında Burçlar ve Çiçekler de seçim yaparken bize yardımcı olacak ipuçları arasında olabilir. Her burcun kendine özgü rengi, uğurlu sayısı, karakter özellikleri vb olduğu gibi Burca Göre Çiçek de değişiklik gösterebilmektedir. Aşağıdaki tablo size, sevdiklerinizin burçlarına göre hangi çiçekleri seçmeniz gerektiği konusunda tavsiye olacaktır.