Çiçekli Bitkiler

Saksı çiçekleri evinizin güzelliğine güzellik katıp, evinizi renklendirerek havasını değiştiren, modern dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Peki onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğine ne kadar hakimsiniz ?
Çiçekli Bitkiler
28 Ocak 2020

Saksı Çiçekleri Bakımı

Saksı çiçeklerinin bakımı, seçtiğiniz çiçeğin türüne göre değişiklik gösterse de belli noktalara dikkat etmeniz, çiçeğinizin canlılığını daha uzun süre korumasını sağlayacaktır.
Çiçekli Bitkiler
29 Ocak 2020

Her Odaya Farklı Çiçek !

Bitkiler girdiği her ortamı güzelleştirir elbette ama hangi bitki hangi odada daha şık durur ? İşte size birkaç ipucu
Çiçekli Bitkiler
29 Ocak 2020

Bitki Bakımıyla İlgili Sık Sorulan Sorular

Bitkiniz gerekli azotu fasulye sayesinde, potasyum ihtiyacını muz kabuğu sayesinde, fosfor ihtiyacını da hamsi sayesinde karşılayacak bu organik ilacı sulamadan önce bitkinize verebilirsiniz.
Çiçekli Bitkiler
29 Ocak 2020

Bitki Budama Teknikleri

Her bitkinin türüne ve ihtiyaçlarına göre budama şekilleri farklılık gösterir.Amacına yönelik budamanın yapılması bitkileriniz için hayati önem taşır.
KATEGORİLER
Çiçekleriniz nazik ve kırılgan bir yapıya sahip olduğu için, ömrünü ve güzelliğini sizin gösterdiğiniz bakım belirler. Çiçeklerinizin bakımı, seçtiğiniz çiçeğin türüne göre değişiklik gösterebilir. Her çiçeğin kendine özgü bakımına dair ipuçlarını bu sayfada bulabilirsiniz.
Çiçekler, sevdiklerimize en iyi dileklerimizi ve en güzel duygularımızı iletmekte kullandığımız son derece etkileyici hediyelerdir. Her çiçeğin farklı anlamları ve sevdiklerimize ileteceği değişik mesajları vardır. Sevdiklerimize çiçek hediye ederken, çiçeklerin anlamlarını da biliyor olmamız gerekir. Örneğin aşkı ve sevgiyi ifade eden çiçekler ayrı; üzüntüyü ya da mutsuzluğu temsil eden çiçekler ayrıdır.
Kurumuş çiçeklerinizi, eski eşyalarınızı, küçük tahta parçalarınızı değerlendirmek istemez misiniz ? Artık kullanmadığınız eşyalarınızla şıklığı yakalamak istemez misiniz ? Bir kaç küçük dokunuşla artık her şey çok daha şık olacak :)
Her burç kendine özgü özellikler taşır tıpkı çiçekler gibi. Her burcun karakter özelliklerini taşıyan farklı çiçekleri vardır. Burçlarınıza ait çiçekler neler ve nasıl bakmanız gerekir ? Soruların cevabı içeriklerimizde :)
Adana; tarihi, turistik yerleri, yemekleri ve insanlarıyla her zaman merak edilen ve ilgi duyulan bir yer olmuştur. Bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığından dolayı da geniş bir kültüre sahiptir. Tarihi yapılarında, insanlarında ve yemeklerinde bu farklı kültürleri görmeniz mümkün.